Menu

Wśród polskich nadmorskich kurortów turystycznych

- Noclegowy swiat

Jeżeli wśród polskich nadmorskich kurortów turystycznych da się wskazać jakieś miejce unikatowe, całkiem niepodobne do pozostałych, to tym miejscem z całą pewnością jest Krynica Morska. Wystarczy powiedzieć, że cały obszar gminy jest obięty Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana. Na dodatek, zachodnie regiony miasta to piękny, unikatowy w skali całego kraju rezerwat przyrody Buki Mierzi Wiślanej.

Jednak nieskażona przyroda to nie koniec zalet Krynicy Morskiej, chociaż już ten jeden czynnik wyodrębnia tę niewielką miejscowość spośrod innych przymorskich miejscowości, które przytłaczają a z czasem męczą swoją hałaśliwą, jarmarczno-straganową atmosferą. Krynica Morska to również jedna z najpiękniejszych w naszym kraju latarni morskich. Oprócz tego, miasto wykazuje czar typowy dla miejscowości portowej: w Krynicy Morskiej znajduje się jeden port oraz cztery przystanie. Jakby tego było mało, w trakcie sezonu możemy bez problemu odbyć podróż statkami żeglugi przybrzeżnej do takich miejscowości, jak Tolkmick, Elbląg czy Frombork.
Wszystko to sprawia, że zielona szkoła nad morzem w niezwykły sposób łączy w sobie zalety rezerwatu nieskażonej przyrody, miasta portowego, cichego i spokojnego kurortu nadmorskiego a jednocześnie stanowi znakomitą bazę wypadową dla pasjonujących morskich wycieczek statkiem. Co również istotne, Krynica Morska nie jest miejscowością tak obleganą przez turystów, jak na przykład Sopot, Międzyzdroje czy nawet Mielno, przez co krynica morska noclegi są rozwiązaniami dostępnymi po naprawdę atrakcyjnych cenach, zwłaszcza jeżeli zważymy niezwykłe zalety, jakie ma nam do zaoferowania to pełne uroku, przymorskie miasteczko.