Menu

Wielu Polaków zastanawiając się nad miejscem letniego wypoczynku

- Wszystko co chcesz wiedzieć

Wielu Polaków zastanawiając się nad miejscem letniego wypoczynku nie bierze w ogóle pod uwagę wielu pięknych polskich kurortów nadmorskich. Uważają bowiem, że woda nad Bałtykiem jest zbyt zimna, plaże brudne a noclegi odbiegają jakością od zagranicznych. Takie przekonanie panuje od wielu lat, jednak nie jest zgodne z prawdą.

Polskie, piaszczyste plaże to jedne z najpiękniejszych w całej Europie, a z pewnością te w Krynicy Morskiej. Krynica to małe nadmorskie miasteczko położone na Mierzei Wiślanej. Dzięki temu jest jednym z lepszych miejsc na wypoczynek. Otoczenie wodą z dwóch stron sprawia, że plaże nie są tak zatłoczone jak inne, a okoliczne lasy, które należą do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej kryją mnóstwo wspaniałych ścieżek do spacerowania.

Głównymi atrakcjami Krynicy Morskiej jest latarnia morska, port oraz najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej, która jest jedynym naturalnym punktem widokowym, z którego widać zarówno Zalew Wiślany jak i Zatokę Gdańską. W stegna pokoje istnieje bardzo duża baza noclegowa, która charakteryzuje się różnorodnością zakwaterowania. Dostępne są zarówno większe ośrodki jak i pojedyncze pokoje, a także pola namiotowo – campingowe.

Kurort jest ciekawą alternatywą dla bardziej znanych i sprawdzonych miejsc wypoczynkowych jak Kołobrzeg czy Sopot. W Krynicy panuje cisza i spokój, jest to więc świetne miejsce na wakacje z małym dzieckiem. A Jako ciekawostkę można dodać, że w Krynicy Morskiej znajduje się jako jedyna w Polsce ulica Teleexpresu.