Menu

Wakacje w Stegnie

- Krynicka wyspa
Wakacje w Stegnie

Wakacje w Stegnie
Marzy Ci się urlop nad morzem? Wakacje spędzone nad wodą, w pełnym słońcu, czysta plaża, na niej złocisty piasek i… spokój. Niestety, ostatnia opcja często w okresie letnim jest trudna do spełnienia. Szczególnie nad samym Bałtykiem, na przykład w Kołobrzegu, w Łebie, w Jastrzębiej Górze, w Rewie czy na Helu. To są bowiem najbardziej oblegane przez turystów miejscowości. Są jednak takie miejsca, na naszym nabrzeżu, które spełnią wszystkie Twoje marzenia dotyczące urlopu. Jednym z nich jest Stegna.
Stegna to dość spora wieś na Żuławach Wiślanych. Wprawdzie nie ma bezpośredniego dostępu do morza, ale oferuje kąpiele w Zatoce Gdańskiej. Założona została w pierwszej połowie XV wieku, a jej historia ukazuje burzliwe dzieje, między innymi podległość pod Prusy.
Wieś ta nie jest szczególnie ciekawa pod kątem zabytków. Z atrakcji turystycznych warto jednak polecić Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, z XVII wieku, którego sufit pokrywa największy obraz namalowany na płótnie, i w którym znajduje się chrzcielnica z drugiej połowy XVII wieku. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Muzeum Bursztynu i jego Bursztynowa Komnata.  Osobom lubiącym aktywny wypoczynek na pewno spodoba się w Parku Linowym, który posiada 6 tras o różnym stopniu trudności. Noclegi w Stegnie można zarezerwować w kwaterach i pokojach gościnnych w willach.